KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 16065391
nr 1606 5391
Sven Hellström
(f. 1906), Sverige
Färgkrita, Landskap med hus. Signerad, daterad 1968. Bildmått: 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Sven Hellström, svensk målare född i Stockholm 1906.
Utrop:
500 kr
måndag 18 mars 2024
kl 20:02:43